Hlavní navigace

Banka Creditas koupila leasingovou společnost Ekorent

Sdílet

Banka Creditas koupila leasingovou společnost Ekorent, která poskytuje úvěry a leasingové financování soukromým lékařům.

V rámci naší obchodní strategie chceme posílit úvěrovou angažovanost v segmentu SME, proto jsme využili příležitost k akvizici. U společnosti Ekorent nám vyhovuje její oborová orientace na zdravotnictví, uvedl Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky Creditas s tím, že sledují také možnosti realizace synergických efektů, zejména v oblasti prodeje dalších bankovních služeb vč. hypoték a získávání kontaktů na nové potenciální bonitní a perspektivní klienty.

Úvěrové financování je v oblasti zdravotnictví důležité například pro začínající lékaře. Hlavně v některých příhraničních oblastech a menších městech existuje značná poptávka po nových zubních a gynekologických ordinacích nebo ordinacích praktických lékařů či lékáren, přičemž jejich zřízení je poměrně nákladná věc, uvedl Ladislav Friedrich, prezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR s tím, že jen výjimečně na ně přispěje i obec.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).