Hlavní navigace

Až nebudou daňové výhody, bude stravenky nabízet jen třetina firem

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 3. 2011

Většina tuzemských zaměstnavatelů (92 %) je pro zachování daňového zvýhodnění stravenek. Zrušení tohoto zvýhodnění navrhuje ve své daňové reformě ministerstvo financí, pokud se tak skutečně stane, bude stravenky nadále poskytovat 33 % firem, které je nyní nabízejí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Factum Invenio, kterého se zúčastnilo 714 firem.

Stravenky svým zaměstnancům podle průzkumu poskytuje 77 % českých firem. Pro podniky je tento druh zaměstnaneckého benefitu výhodný díky existujícímu daňovému zvýhodnění, do nákladů si mohou dát 55 % hodnoty stravenky. Podle více než 95 % respondentů jsou stravenky důležité také jako nástroj pro podporu spokojenosti zaměstnanců.Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2011 8:38

  Honza L. (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Kde konkrétně navrhuje MF zrušení daňového zvýhodnění stravenek na straně zaměstnavatelů? Pokud vím, tak to zatím výslovně navrhuje jen na straně zaměstnanců. Nepodléhejte lobby stravenkových firem, která si tento průzkum objednala (prostřednictvím Unie zaměstnavatelských svazů, jejímž je členem).
  Ostatně nevím, proč bych měl ze svých peněz přispívat na různé flexipasy jiným lidem (slevy do posilovny, na masáže apod.). Kalousek nezakazuje firmám, aby tyto benefity dál poskytovaly, ale ZE SVÉHO, ze z peněz ostatních lidí. Pak se divíme, že nejsou peníze na hromadnou dopravu, bezpečnost, školky - když místo toho stát platí z našich daní podobné zaměstnanecké výhody.

 • 30. 3. 2011 12:47

  Honza (neregistrovaný) 46.23.72.---

  neni důvod zaměstnance rozmazlovat, já taky jako pečovatel nedostávám žádný stravenky.

 • 30. 3. 2011 13:32

  Lubik (neregistrovaný) ---.rsd.cz

  Podstata je v tom, že se odstraní jedno z daňových zvýhodnění, čili stát vybere více na daních. Jinak někdo je třeba daňově zvýhodněn kvůli manželce, já manželku nemám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).