Hlavní navigace

Automaty na jízdenky začínají přijímat bezkontaktní karty

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 8. 2014

Polovina Čechů by si podle průzkumu MasterIndex přála platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou. Společnosti MasterCard, ČSOB, Mikroelektronika a Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPML) se tímto trendem chtějí řídit a proto do provozu uvedly nový bezkontaktní prodejní automat na nákup jízdenek MHD.

Liberec je tak po Praze teprve druhým městem v ČR, kde je možné za jízdné zaplatit bezkontaktně. Automat je umístěný na terminálu MHD Fügnerova v Liberci a je možné na něm provést i platbu mincemi. Prodejní automat umožňuje zakoupení papírových jízdních dokladů pro zónu Liberec a relaci Liberec – Jablonec. 

Druhý automat, u kterého za jízdné zaplatíte i bezkontaktně platební kartou, je v Praze v metru na Národní třídě. Podle vyjádření ČSOB má banka v plánu do budoucna zavádět i další automaty.

Automat, který umožňuje bezkontaktní platby za jízdenky
Autor: MasterCard

Automat, který umožňuje bezkontaktní platby za jízdenky

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 8. 2014 12:41

    arj (neregistrovaný) 82.208.38.---

    Začíná konstatováním, že podle průzkumu "by si polovina Čechů přála platit za MHD bezkontaktní kartou". To bych si mnohdy (když přijedu do cizího města večer) přál taky, ale ne ve smyslu, že budu x minut hledat na nebo kolem nádraží nějaký automat na jízdenky, ale že tou kartou zaplatím přímo ve vozidle.

    Dále se v článku píše, že ČSOB se podílí na zavádění těchto automatů (zatím celkem 2 v celé ČR) ... ale stejná ČSOB mi předminulý týden vydala novou kartu "kontaktní", aniž se mne zeptala, zda chci kontaktní či bezkontaktní provedení.

    A nakonec už jen dotaz - kolik si ČSOB a Mastercard za operaci strhnou? Při obvyklé ceně jízdenky MHD v řádu 20-30 Kč, neskončí to tak, že Dopravní podnik na tom ještě prodělá?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).