Hlavní navigace

Aukce o levnější mobilní tarify skončila. S objemnými tarify si nepolepšíte

Sdílet

Veronika Doskočilová

květnové aktualitě jsme vás informovali o tom, že společnost dTest spustila aukci o levnější mobilní tarify. Ta proběhla 9. června 2017 a vítězem aukce se stal MOBIL OD ČEZ. V nabídce soutěžních tarifů bylo celkem 6 nabídek:

  • Tarif A – 100 volných minut, 50 volných SMS,
  • Tarif B – 100 volných minut, 50 volných SMS, 50 MB dat,
  • Tarif C – 500 volných minut, 250 volných SMS,
  • Tarif D – 500 volných minut, 250 volných SMS, 250 MB dat,
  • Tarif E – 1000 volných minut, 500 volných SMS, 500 MB dat,
  • Tarif F – 9999 volných minut, 9999 volných SMS, 2000 MB dat.

Ne všechny tarify ale nakonec budou v nabídce. U tarifu A činí vysoutěžená cena 73,50 Kč. U tarifu B pak 95,50 Kč. U něj si po vyčerpání datového limitu můžete dokoupit 250 MB dat za 58 Kč. V případě tarifu C bude cena 304 Kč a u tarifu D pak 364 Kč.

Jedná se však o tarify, v rámci kterých si musíte vystačit s menším objemem dat i volných minut. Nejvyšší soutěžené tarify – E a F bohužel vysoutěženy nebyly. Virtuální operátoři nemají možnost nabízet konkurenceschopné ceny velkých objemů dat. Nakupují data od velkých síťových operátorů za tak vysoké velkoobchodní ceny, že jim nedovolují jít s cenou pro koncového zákazníka o mnoho níže. Dá se to shrnout jednoduše: velcí operátoři nechtějí, malí nemohou. A český spotřebitel má málo dat, zato platí a platí, říká Martin Černý,, ředitel společnosti dTest.

Pokud jste se v aukci registrovali, měli byste během dneška, 13. června 2017, obdržet informaci o vítězi aukce s nabídkou tarifů. Do konce června pak máte čas na rozmyšlenou. Jestliže se rozhodnete přestoupit, nový operátor s vámi vyřídí formality potřebné k uzavření smlouvy. Pokud se chcete doregistrovat dodatečně, můžete tak učinit jako náhradník na webové stránce aukce.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).