Hlavní navigace

Aplikace Signer pro elektronický podpis je nově (pro některé) bez poplatku

Sdílet

Pro komfortní vkládání elektronického podpisu do dokumentů potřebujete správný program. Jednou z možností je Signer od společnosti Software 602. Nejde o samotný certifikát pro elektronické podepisování, ten si musíte zajistit jinde (třeba u České pošty a její služby Postsignum). Aplikace však s ním umí pracovat a umí jej mj. vkládat do dokumentů následně jako elektronický podpis.

Firma nově uvolnila licenci pro tuto službu elektronického podpisu a do 1. dubna 2023 do 02:00 hod. ji mohou bezplatně používat OSVČ, školská zařízení a pedagogové. Standardní cena licence byla 2904 Kč ročně. K dispozici je pro Android, iOS, MacOS a Windows.

Aplikace Signer umí přidávat a odebírat stránky PDF dokumentu, přidávat parafu na každou stránku dokumentu, anonymizovat osobní údaje či přímo komunikovat prostřednictvím datových schránek. Údaje do více datových schránek si může pamatovat, je pak možné jednoduše přepínat mezi jednotlivými schránkami. Automaticky přidá i kvalifikované elektronické časové razítko.

Ve spojení s datovou schránkou lze takto zasílat elektronicky podepsané dokumenty z libovolného zařízení kdykoli a odkudkoli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).