Hlavní navigace

Aplikace RaiPay pro platby kartou od Raiffeisenbank dospěla, nově ukáže více informací a služeb

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 22. 7. 2022
Raiffeisenbank Autor: Jan Veselý

Pro platby mobilem můžete používat výchozí aplikace výrobců operačního systému, jako jsou Google Wallet nebo Apple Pay. To umí i Raiffeisenbank.

Ale jako jedna z mála bank ještě stále udržuje a vyvíjí vlastní platební aplikaci RaiPay, která je dostupná pro operační systémy Android a Harmony. S touto aplikací lze používat většinu karet Raiffeisebank pro platby z mobilu. Výjimkou jsou karty Visa, které Raiffeisenbank obecně v mobilních plaformách nepodporuje.

Novinkou od 11. 7. 2022 je update aplikace, který v rámci aktualizace nově umí tři praktické služby.

První verzi aplikace RaiPay jsme uvedli v září 2019. Zároveň s RaiPay nabízíme našim klientům kompletní škálu klasických platebních peněženek – Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Od jejího zavedení naši klienti využili tento způsob placení pro realizaci více než  70 milionů plateb. Nejvíce, a to 63,5 milionu mobilních plateb, proběhlo v obchodech, dalších 5 milionů plateb bylo realizováno na internetu. V 1,5 milionu případů využili klienti mobilní peněženky pro výběr z bankomatů, říká Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

1. Jednodušší a bezpečnější přidávání karet

Údaje z karty už nemusíte zadávat ručně a potvrzovat SMS kódem. Nově můžete RaiPay propojit s mobilním bankovnictvím a do platební aplikace se načtou všechny vaše karty, které stačí aktivovat pro NFC platby zadáním hesla nebo otisku prstu.

2. Zobrazení čísla karty, její platnosti a CVV kódu

Pro provedení internetové platby se stačí podívat do platební aplikace, kde jsou údaje k zobrazení nebo zkopírování a není potřeba hledat plastovou kartu v peněžence

3. Kde všude je vaše karta uložená?

Dobrou službou a opět novinkou je rovněž zobrazení obchodníků či poskytovatelů předplacených služeb, u kterých je karta uložena v digitální podobě. Nejen v peněženkách pro platby, ale i u poskytovatelů předplacených služeb, jako je Spotify, Netflix nebo u obchodníků Alipay, Google, Airbnb nebo Microsoft.

Našli jste v článku chybu?