Hlavní navigace

Air Bank se daří navyšovat počet klientů, roste také objem bankou půjčených peněz

Sdílet

Lenka Kašparová 8. 11. 2019

Air Bank se ve třetím čtvrtletí 2019 dařilo oslovovat nové klienty, vzrostl také počet bankou poskytnutých úvěrů. Air bank za poslední čtvrtletí vykázala čistý zisk 1,1 miliardy Kč. Meziročně zisk banky poklesl o 11 %, což je způsobeno nízkými jednorázovými příjmy banky z jejích investic. V uplynulém čtvrtletí se naproti tomu zvýšil počet klientů banky o 110 tisíc. Celkový počet jejích klientů se tak přehoupl přes 766 tisíc. 

Běžný účet u Air Bank si v uplynulém čtvrtletí otevřelo přes 46 tisíc nových klientů a díky nim jsme překročili pomyslnou hranici tři čtvrtě milionu klientů. Přicházejí k nám mladí klienti od 15 let, kteří nás mají jako úplně první banku, a také roste podíl klientů, kteří si účet u Air Bank otevřeli přímo v aplikaci My Air, říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Počet běžných účtů se zvýšil o 19 % na 861 386. Také objem spořicích účtů stoupl, a to o 13 % na 479 907. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně vzrostl o 4 % na 104,9 miliardy Kč. Air Bankse daří navyšovat i objem půjčených peněz. Meziročně objem jejích úvěrů stoupl o 15 % na 52,2 miliardy Kč.

Což má vliv na to, že čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty vzrostly meziročně o 6 % na 2,6 miliardy Kč. Správní a režijní náklady stouply o 17 % na 1,2 miliardy Kč. Celková bilanční suma Air Bank stoupla meziročně o 4 % na 115,8 miliardy Kč a vlastní kapitál se zvýšil o 17 % na 8,8 miliardy Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).