Hlavní navigace

Aerolinky KLM zpoplatní již první zavazadlo, tlaky na další poplatky rostou

Sdílet

Redakce 10. 5. 2013

Jedna z největších světových aerolinek přichystala pro cestující zásadní změnu. KLM zpoplatní od poloviny května přepravu již prvního zavazadla, tedy službu, která až doposud byla zdarma. Přeprava prvního zavazadla bude stát 15 EUR v případě předplacené služby. Jestliže však cestující zavazadlo ohlásí až na letišti, bude činit poplatek 30 EUR, uvedl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Poplatky by se však neměly týkat cestujících s věrnostními kartami nebo cestujících ve třídě Business Class.

Ke snížení váhových limitů přepravovaných zavazadel přistoupily nedávno nízkonákladové aerolinie. Od května si tak cestující připlatí 690 Kč Holidays Czech Airlines za zavazadlo těžší než 15 kilogramů stejně jako při letu s Travel Service. KLM je však prvním klasickým přepravcem, který k tak zásadní změně přikročil. Podle Josefa Trejbala lze však předpokládat zpoplatnění přepravy zavazadel i u dalších aerolinií.

KLM je nizozemsko – francouzská letecká společnost, která figuruje jak ve světovém tak i českém žebříčku nejčastěji využívaných aerolinek. Prostřednictvím KLM se lze dopravit do stovek světových destinací a denně vypravuje desetitisíce pravidelných letů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).