Hlavní navigace

Již 85 procent tuzemských podniků přijalo úsporná opatření

Sdílet

Redakce 23. 3. 2009

Ceny energií jsou příliš vysoké a kvůli tomu musíme přistupovat k přijetí úsporných opatření, uvedlo téměř 85 procent tuzemských podniků v průzkumu Hospodářské komory České republiky, kterého se v polovině března letošního zúčastnilo 728 firem a podnikatelů. Opačný postoj zaujímá pouze 16 procent firem.

Jako jeden z nejčastěji zmiňovaných kroků ke snížení nákladů podniky zvažují využít možnosti zafixování zvýhodněné sazby elektrické energie na další rok, kladně se k tomu staví 46,3 % respondentů. „Jak ukázal tento průzkum, zájem o fixaci ze strany podnikatelů je dnes velmi vysoký a předpokládáme, že tento trend bude pokračovat a zájem o fixaci zvýhodněných tarifů ze strany podniků ještě více poroste“, říká prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel. Přesto však Hospodářská komora doporučujeme podnikům ještě vyčkat do konce dubna a podle trendu ceny silové elektřiny na burze se rozhodnout zda fixovat nebo ještě vyčkat.

Z průzkumu dále vyplynulo, že necelá pětina (17,6 %) podniků zvažuje, že by v rámci úspor přestěhovala svůj provoz do míst s příznivějšími cenami energií. Průzkum též odhalil většinový názor tuzemské podnikatelské sféry, že firmy nekladou přílišný význam zdroji, z jakého energie pochází.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).