Hlavní navigace

4 otazníky, které budete řešit po důchodové reformě

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 7. 2011

Vládní koalice včera posunula navzdory odporu opozice do dalších čtení balíček zákonů, který tvoří kostru reformy penzí. Přiblížil se tak čas, kdy by měla být zásadní a tedy velice citlivá změna pravidel navržená vládní koalicí platná pro náš všechny. Po nejpalčivějších otázkách, které poté budeme muset všichni řešit, pátrá server Podnikatel.cz v článku 4 dilemata, které před vás postaví důchodová reforma.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2011 13:53

  Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Moc se omlouvám, ale nějakou dobu jsem se důchodovou reformou vůbec nezabýval, vyhodnotil jsem ji jako "nezůčastňuji se & nemám vliv & ztráta času a energie protože nespokojených vyjádřit svoji nevoli je menšina", ale v poslední době jsem postřehl že se nějak přestalo mluvit o

  - nedobrovolnosti lidích mladších 35 let
  - přilepšování rodičů

  Tyto body se změnily?

  Také se v poslední době přestalo mluvit o možnostech výplaty naspořených peněz, takže vlastně vůbec nevím jaké možnosti zůstaly dále ve hře?
  Zajímavé je, že ani na ostatních serverech nemohu konečné, schválené návrhy důchodové reformy najít. Všude se jen diskutuje o milionech návrhů, které se nepatrně liší, kde kdo předkládá výpočty, ale jak vypadá konečný výsledek žabo-myších strkanic a kosmetických úprav z pera našich politiků mi jasné není. Možná by si toto téma zasloužilo se trochu připomenout. Nebo mne alespoň nasměrujte. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).