Hlavní navigace

Pravidla

 1. Provozovatelem ankety je společnost Internet Info, s.r.o., vydavatel finančního serveru Měšec.cz.
 2. Cílem ankety je zvolit nejlepší finanční instituci v následujících kategoriích:
  • Banky a družstevní záložny
  • Pojišťovny
  • Úvěrové společnosti
  • Penzijní fondy
  • Obchodníci s cennými papíry
 3. Výběr provádějí čtenáři pomocí hlasovacího formuláře na těchto stránkách.
 4. Finanční instituce se do ankety nominují následujícím způsobem:
  • Všechny působící banky a družstevní záložny uvedené na stránkách ČNB se zaměřením na běžné občany nebo malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou nominace je přidělený platný bankovní kód pro platební styk k datu 1. 11. 2009.
  • Úvěrové společnosti – společnosti poskytující úvěrové služby (i kreditní karty) se zaměřením na běžné občany, malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou nominace je členství ve sdružení SOLUS nebo v bankovním nebo nebankovním úvěrovém registru společnosti CCB – Czech Credit Bureau.
  • Penzijní fondy – všechny penzijní fondy působící podle platné legislativy.
  • Pojišťovny – pojišťovny nabízející pojistné produkty pro retailové klienty, malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou je skutečné působení na území České republiky.
  • Obchodníci s cennými papíry – obchodníci s komoditami, cennými papíry a na finančních trzích, kteří mají platnou licenci od ČNB, působí v ČR a nejsou zaměřeni pouze na korporátní klienty.
 5. Hlasující mohou hlasovat pouze pro jednu finanční instituci vyjma kategorií Banky a družstevní záložny a Pojišťovny, kde si mohou hlasující zvolit dvě. V průběhu ankety je možné prostřednictvím internetu hlasovat jen jednou, přičemž není nutné vyplnit všechny kolonky, stačí hlasovat alespoň v jedné kategorii. Ve chvíli, kdy je hlasování definitivně potvrzeno, není možné již volbu změnit. Hlasovat lze bez registrace, do slosování o zajímavé ceny však budou zařazeni pouze ti, kteří v hlasovacím formuláři uvedou svůj e-mail.
 6. Hlasování trvá od 9. listopadu 2009 do 9. ledna 2010.
 7. Po ukončení hlasování dojde k součtu bodů a vyhlášení výsledků. V každé kategorii bude vyhlášen její celkový vítěz a zároveň budou zveřejněni jednotliví vítězové podle hodnocených parametrů. Do první pětice společností v každé kategorii budou uvedeny pouze ty, které získají minimálně 3 % hlasů ze všech hlasujících dané kategorie. Výsledky ankety budou vyhlášeny 9. února 2010.
 8. Po ukončení hlasování dojde ke slosování hlasujících. Vylosovaní obdrží ceny od provozovatele a partnerů (viz přehled cen). Výherci, kteří se do 30 dnů o cenu nepřihlásí, ztrácejí na výhru nárok. Ceny nejsou právně vymahatelné.
 9. Vítězné finanční instituce obdrží od provozovatele diplom s potvrzeným umístěním.
 10. Z hlasování jsou vyloučeni všichni zaměstanci společnosti Internet Info, s.r.o., která je pořadatelem ankety, stejně jako jejich příbuzní.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).