České dráhy opět vypravují Vlak plný úsměvů

Už po čtvrté letos poveze Vlak plný úsměvů postižené děti z Pardubic do Zlína a zpět. Pojede jako každý rok na DEN DĚTÍ, 1. června. Vlak poveze do Zlína nejmodernější patrová elektrická jednotka řady 471 „CityElefant“, která je plně uzpůsobena pro přepravu vozíčkářů.

Po příjezdu čeká na děti pestrý program, připravený organizátory Zlínfestu. Kromě filmového představení se malí návštěvníci podívají na výstavu o cestovatelích Hanzelkovi a Zikmundovi na zlínském zámku, do ZOO v Lešné nebo na tradiční výstavu malovaných filmových klapek.

Jízdní řád – Vlak plný úsměvů – 1. června 2007
7:20 Pardubice hl.n. 19:57
7:30 Uhersko
7:41 Choceň 19:40
7:55 Ústí nad O. město 19:23
8:08 Česká Třebová 19:14
8:40 Zábřeh 18:46
9:23 Olomouc hl.n. 17:59
9:46 Přerov os.n. 17:44
10:30 Otrokovice 17:20
10:41 Zlín – Malenovice
10:48 Zlín – střed 16:55

Kromě tohoto vlaku jezdí na trase Otrokovice – Zlín – Vizovice motorová jednotka 814 Regionova, která je také uzpůsobena pro přepravu vozíčkářů a všichni zájemci se tak mohou dopravit do Zlína i těmito pravidelnými vlaky.

Tradice vlaků pro postižené děti vznikla už před patnácti lety společně s Nadací Olgy Havlové a Unií železničních zaměstnanců. Každoročně je o vlaky ze strany dětí velký zájem a nezůstávají žádná volná místa.