Seriál Daně - nutné zlo
Třídílný seriál o daňové soustavě České republiky.
články 1 – 3 / 3
Jediná jistota: smrt a daně
Jistého prý člověk nemá na světě nic, jen smrt a daně. Zatímco ta stará dáma s kosou funguje spolehlivě, o výběrčích daní se to vždy říci nedá. Daňové nedoplatky v České republice přesahují sto miliard korun a většinu z nich už stát asi nikdy neuvidí.
Jak vysoké platíme daně?
Většina lidí by nejraději neplatila daně žádné. Prohlubující se deficit státního rozpočtu naopak žádá buď snížit výdaje, nebo objem vybraných daní zvýšit. Přestože se daňové zatížení v Česku stále mírně zvyšuje, zatím k úplně nejvyšším nepatří.
Nutné zlo jménem daně
Fungování každého státu musí někdo financovat. Téměř vždy jsou to jeho obyvatelé prostřednictvím daní. Ti - zpravidla oprávněně - reptají, že daně jsou vysoké, protože stát funguje neefektivně. Jak je to s daněmi v České republice?
články 1 – 3 / 3