usa

Inflace v USA dosáhne po více než dvou letech inflačního cíle Fedu

Pozornost trhů dnes bude směřovat na inflační data. Ve Spojených státech i v eurozóně by data za prosinec měla potvrdit, že spotřebitelské ceny rostou.

Banky by mohly profitovat z „Trump efektu“

Neočekávané zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem přineslo zásadní impulz do vývoje bankovního sektoru. Plán na posílení fiskálních stimulů, snížení daní a uvolnění regulace zapůsobil jako živá voda na akcie bankovních domů jak v Americe, tak v Evropě.

Rostoucí maloobchodní tržby v USA by mohly podpořit akciové trhy

V USA bylo včera cítit velké zklamání investorů z první tiskové konference Donalda Trumpa, ve které sice nový prezident potvrdil své předvolební plány, nicméně nepřidal ani náznak konkrétnějších kroků a opatření, které by podpořily optimismus investorů.

Američtí spotřebitelé táhnou ekonomiku USA

Maloobchodní prodeje v USA za prosinec by měly vykázat solidní tempo a potvrdit tak pozici spotřebitelů jako hlavního motoru růstu tamní ekonomiky.

Makro přehled: Sbohem pane prezidente

Nástup Trumpa do funkce slibuje volatilitu a snůšku různých ekonomických přístupů. Nadcházející období oživí geopolitické problémy a slabost centrální banky. Oživení vlajkových akcií, síla „Trumpova obchodu“ skrývá rizika recese

Trumpova první tiskovka poslala americké akciové trhy nahoru, kromě farmacie

Americké akciové trhy včera začaly v reakci na první tiskovou konferenci Trumpa růst. Zelenalo se všude kromě zdravotnického, telekomunikačního a developerského sektoru.

Zvolení Trumpa pomohlo ČNB, nemusela v listopadu tolik intervenovat

ČNB v listopadu skoupila při obraně kurzového závazku jen 524 milionů eur. Stojí za tím asi hlavně zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Po této události koruna oslabila a ČNB tak nemusela po zbytek měsíce vůbec intervenovat.

Vedení Fedu si prý není jisto, ale téměř unisono věří na rychlejší růst

Nad Fedem už zas visí mrak nejistoty kvůli povolebním změnám hospodářské politice a jejich dopadu na ekonomický růst. Někteří bankéři už ale počítají s tím, že ze strany nové republikánské administrativy přijde fiskální expanze.

Prudký růst amerických výnosů bere střední Evropě vítr z plachet

Výprodej amerických dluhopisů po vítězství Donalda Trumpa pokračuje. Při představě rozpočtového balíčku zaměřeného na vyšší infrastrukturní výdaje a nižší daně, dosahujícího potenciálně až 1 bilionu dolarů, vstávají dluhopisovým investorům na hlavě vlasy hrůzou.

S&P 500 je blízko historických maxim, k hladině 2200 zbývá pár bodů

I přes čtvrteční Den díkůvzdání, který v USA částečně zkrátí tento týden, bude kalendář zveřejňování makrodat nabitý.

Prosincovému zvýšení sazeb v USA nestojí nic v cestě

Pokud jde o ekonomická data, čeká dnes trhy pravděpodobně poklidný den. Ve Spojených státech bude zveřejněn vývoj říjnové průmyslové produkce, využití kapacit a listopadový index cen nemovitostí.

Strach dluhopisů z rozpočtových plánů Donalda Trumpa roste

Výprodeje na dluhopisových trzích pokračují. To ústřední, co si zatím trhy berou z Trumpova překvapivého vítězství, je totiž rozpočtová expanze.

Faktor Trump nakonec zasáhl i kurz koruny

Kurz české koruny se dnes ráno odpoutal od hranice kurzového závazku. Česká měna proti euru oslabila krátkodobě až nad 27,10 – tedy na nejslabší úroveň od začátku července, kdy trhy ovlivňoval šok spojený s referendem o brexitu.

Volič – tentokrát americký – opět nachytal trhy na švestkách

Kdo se těšil na vyšší volatilitu po amerických volbách tak, ten se jí dnes dočká vrchovatě.

Jak podle ekonomů ovlivní trhy vítězství Trumpa ve volbách?

Od začátku bylo jasné, že vítězství Donalda Trumpa přinese na trhy nejistotu. Co se podle ekonomů bude dít nyní, když volby opravdu vyhrál?

Americká (po)volební kuchařka na středu ráno

Hyper-sledovaná politická událost roku jde do finále. Dnešní hlasování amerických voličů může mít bezprostřední vliv na trhy po celém světě. Zde je pár bodů, které by se mohly hodit zítra ráno.

Trhy budou tento týden sledovat především zítřejší americké prezidentské volby

V ranních středečních hodinách našeho času by již mělo být jasno, kdo se stane 45. prezidentem Spojených států.

Trhy sledují s napětím bitvu o Bílý dům

Americké volby hrají na trzích hlavní roli a bylo to vidět i v páteční reakci na jinak velice dobrá čísla z amerického trhu práce.

Prezidentské volby v USA dají trhům nový impuls

Preference kandidátů do amerického prezidentského úřadu dlouhodobě favorizovaly Hillary Clinton. V posledních dnech však rostla obliba jejího největšího rivala Donalda Trumpa.

Jak americké volby ovlivní akciové trhy?

Co se stane s americkým akciovým trhem v návaznosti na to, kdo vyhraje prezidentské volby?

Rostoucí preference Donalda Trumpa straší investory

Preference kandidátů na amerického prezidenta dlouhodobě favorizovaly Hillary Clinton. V posledních dnech však roste obliba Donalda Trumpa. Takový vývoj nenechává trhy v klidu, roste volatilita trhu a je patrný odklon investorů od rizikovějších obchodů.

Americké volby: 10 možných scénářů v případě Trumpova vítězství

Donald Trump se 8. listopadu utká s tvrdou soupeřkou Hillary Clintonovou. Jeho kampaň poškozují obvinění z obtěžování a nesnášenlivosti, úspěch má i přesto u nespokojených voličů rozzlobených porušováním společenské smlouvy.

Vlažný výhled Applu a pokles cen ropy táhnou trhy dolů napříč regiony

Americké akcie včera klesly z dvoutýdenního maxima v reakci na slabší indexy spotřebitelské důvěry a smíšené firemní výsledky.

Bílý dům za rohem a tak se hrany v debatách obrušují

První ostře sledovanou debatu prezidentských kandidátů v USA máme za sebou. Kdo byl podle trhů vítěz? Soudě podle reakce mexického pesa, které po debatě posílilo o 2 %, to vypadá na Hillary Clintonovou.

Firmy v USA ztrácejí optimismus. Mohou za to volby?

Americké firmy – jedno zda z průmyslu či z oblasti služeb – jakoby ztrácely dobrou náladu. Alespoň touto řečí hovoří velmi důležité indexy podnikatelských po zkratkou ISM.

Investoři čekají na data z trhu práce v USA

Dnes odpoledne se dočkáme klíčových dat z amerického trhu práce za srpen. Jedná se o statistiky, které jsou finančními trhy bedlivě sledovány každý měsíc. Proč?

Data z amerického trhu práce jako brána pro zářijový růst sazeb Fedu

Už už to vypadalo, že misky makroekonomických vah se začínají přiklánět růstu amerických sazeb na zářijovém zasedání Fedu.

ADP report napoví, zda je letošní zvýšení sazeb v USA reálné

Ve USA bude zveřejněn ADP report mapující počet volných pracovních míst v ekonomice. Mohl by napovědět, jak dopadne nejdůležitější statistika z amerického trhu práce, která bude klíčová pro další rozhodování Fedu.

Trump není mrtev!

Už jste si u výsledků průzkumů ulevili ve smyslu: „tak přece mají Američané rozum“? Radost a úleva mohou být předčasné a trhy by se měly připravit, že Brexit nemusí být letos jediné překvapení.

Americké akcie opět na historických maximech

Americké akcie včera zahájily opatrným růstem poté, co zklamala důvěra v průmyslu v okolí New Yorku. Nakonec ale posílily o několik desetin procenta a všechny tři hlavní indexy tak vytvořily nový historický rekord.