Reaguji po delší době. Tenkrát prý opravdu nebyla možnost z logu vyčíst změny v programu, nehledě na to, že jí do toho programu nikdo nelezl. Šéf despota je despota i nadále, ale raději ho povýšili a odsunuli do Polska. Já jsem změnila zaměstnání, dá se říci, že dva a půl roku bylo vše báječně, pak jen dobré, pak jakž takž, šéfové se velmi rychle střídali, všichni byli v pohodě, až na posledního. Bývalý kolega, Rus, neunesl tíhu zodpovědnosti a tvrdé, absurdní nároky kladené nejen na něj. Jak postupně odcházeli další kolegové, chtěl po mně více a více práce, a nešlo o kvalitu, ale množství "splněných" úkolů. Místo psaní dokumentace pro zákazníky v angličtině jsem opravovala ubohou dokumentaci psanou Rusy, s hrubkama, a nesměla jsem ty hrubky opravovat, protože to nebylo v zadání. Vždy jen opravit část, které si někdo všiml, že není v pořádku. Zadání byla v ruštině, ale šéf je nepřeložil kolegům, kteří rusky neuměli,raději všechny úkoly přiděloval mě a buzeroval mě, že nestíhám a že ho obtěžuje mě neustále poučovat, jak mám pracovat. Obvinila jsem ho před kolegy ze šikany, nepomohlo. Když mi dal napsat 4 dokumenty v ruštině v šibeničním termínu, a měla jsem si sama zjistit, kdo mi podá informace a o čem mám psát, dala jsem mu výpověď. Nejdřív oněměl, ale pak jsme se pohádali a já mu řekla, ať mě pustí co nejdřív, že pro něj už nic dělat nebudu. Naštěstí měl pak celý měsíc dovolenou - mě nechtěl pustit ani na týden, a to jsem měla dovolenou včas naplánovanou a zaplacenou - a bez něj firma mohla být celý měsíc.
Měla jsem štěstí jako hrom. Byla jsem nezaměstnaná jen měsíc a teď mám báječnou práci, kolegy i šéfa a ten je ještě daleko, takže ho vidím jednou za měsíc.
Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Šikana na pracovišti a jak se jí bránit.
Re: Zažila jsem šikanu i bossing
celé vláknoPravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul