Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Příjmy máte, doložíte je a stejně jste před bankou za žebráky.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
13. 5. 2010 8:10

Výpalné pro stát kvůli bankám

celé vlákno

Na fxtradera ani nemá smysl reagovat, když nepochopil, že článek není o zaměstnancích, ale OSVČ :)

Paušální výdaje jsou od bank pěkný podvod. Já mám příjmy cca 800 000 ročně, podnikám v ekozemědělství. Špatně se nemáme a mohu si uplatnit odpočet 80 %. Vezmu příklad za 2009:

Příjmy 850 956
Výdaje 80% paušál = 680 764
Zisk podle zákona = 170 191

Podle tohoto výpočtu mám 14 182 Kč měsíčně „čistého“, což je jemně nad hranicí životního minima pro 6 osob (12 600 Kč). a na to nedostanu ani pitomou kreditku.

Z daňového základu si odečtu sebe, 4 děti, manželku v domácnosti. No a jsem v prdeli…

Reálné výdaje na činnost mám okolo 10 000 Kč měsíčně, takže po všech odpočtech máme v kapse cca 60 000 měsíčně, z toho okolo 45 000 je spotřeba. Zůstává nám cca 15 000 Kč, za což nový dům nekoupím, ale hypotéku v pohodě mohu splácet.

Takže, zašel jsem do 5 bank a kromě jedné jsem se dozvěděl toto:
Musím se na žádost o hypotéku „připravit“ a to tak, že si udělám daňové přiznání bez paušálu, nejlépe dva roky za sebou. Jinými slovy, na daních, SP a ZP zaplatím státu doslova statisíce, přestože podle zákona nemusím, ale papír bude vypadat pěkně a banka bude spokojená. Platit takovéto výpalné státu, aby mi soukromý subjekt půjčil, však odmítám.

Raiffeisenbank mi jako jediná dala nabídku, že by to šlo, že se nebude dívat na daňový základ, ale na obrat. Ale že je to nestandardní, takže mi nabízí úrok 9,3 % na 2,7 mil. na 15 let. Pěkně děkuji, jen o jedno procento měla vyšší nabídku záložna WPB, kde „chápu“, proč mají vyšší úroky. Takže ani tato cesta k domu nevede.

Nakonec jsem to vyřešil přes jinou družstevní záložnu, kde jsme se dostali na úrok 8,35 %. Ale i tak je to opruz, když standardní úrok hypoték se pohybuje někde okolo 5 %. Všechny banky mě však slušně poslali do hyždí.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul