Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
Lidí bez práce ubývá, otázkou je, proč

Zdena
Zdena (neregistrovaný) ---.vtul.cz
14. 7. 2010 6:54

Proč to tak je?

Lidí bez práce neubylo , ale je jich víc, Jen statistika je záměrně taková , aby to nebylo vidět. Ti kterým , už nikdo nedá podporu nejsou nikde evidováni a těch je víc než registrovaných, To je celé.
Zdena

srstková
srstková (neregistrovaný) 217.66.177.---
14. 7. 2010 7:11

Re: Proč to tak je?

A jak by třeba měla statistika podchytit počty lidí, kteří nejsou nikde evidováni?

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz
14. 7. 2010 8:06

Re: Proč to tak je?

Toho dosáhnete jednoduchým trikem: člověka po uplynutí podpůrčí doby vyřadíte z evidence pracáku. On je sice nezaměstnaný, ale vy ho nevedete v evidenci. Pokud nemá žádný příjem, jde na sociálku, kde něco dostane ale častěji dostane tak leda velké kulové, když bude sociálce sympatický, pak to bude velké kulové s přehazovačkou. Prostě živ se jak umíš. Tím se dostane do jiné kolonky v evidenci, ale my máme hezkou statistiku.
Takže já se setkávám s mladými ženami po mateřské, co prostě nenajdou práci, protože jsou omezeny provozní dobou školek, a pak hlavně s lidmi předdůchodového věku, protože ti jsou už od 45 let neperspektivní (mají zdravotní problémy, nemají dostatečné vzdělání, protože trh práce je za těch 20 let, co oni mají po škole, docela někde jinde). Takže se plácají jak se dá, což následně pocítí na důchodu, pokud tedy není cílem důchodového systému tyto lidi systematicky o důchod připravit tím, že je před důchodem propustíme a následně jim vyměříme směšný důchod, přičemž budeme stále plácat cosi o budování vyspělé kapitalistické společnosti, snižování nákladů a nutnosti živit početnou armádu důchodců z peněz mladých lidí, jak přitom mají ti chudáci živit děti, zaplatit bydlení a ještě si přitom našetřit na důchod, když stát na všechny kapitoly klidně rezignoval a úspory lidí na důchod rozfrcal při vyvěšování bil- a mega- a supermegamega­bilbórdů o tom, jak se máme dobře, lépe a lépěji.

Já
(neregistrovaný) 109.107.200.---
14. 7. 2010 10:01

Re: Proč to tak je?

Ještě 3 roky po skončení podpory má nárok na zápočet do doby důchodu, stát za něj platí taky zdravotní. Takže by byl blbej kdyby se nechal vyřadit. Evidujou se všichni nezaměstnaní a část z nich bere podporu.

tatulda
tatulda (neregistrovaný) ---.167.broadband9.iol.cz
15. 7. 2010 13:29

Re: Proč to tak je?

Proto žě mame kapitalismus to je kapital a kapital jsou penize mladi maji školy a chteji co nejvic peněz noa ty staři už nejak dožijou, ten kdo to nezažil to nikdy nepochopí, vše je přece v kapitalismu nejlepši a kdo ma peníze ten ma taky moc, tak udělaji z lidí nevolníky o tom to je

marek
marek (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
14. 7. 2010 22:56

Re: Proč to tak je?

Lžete !!!

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem