Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Názor k článku
Bezpečné platební karty existují, nebojte se platit na internetu

urbi
urbi (neregistrovaný) 62.40.76.---
25. 6. 2010 14:23

NO kolik asi tak panu autorovi ty banky platí

celé vlákno

TAk za prvé PCI-DSS tady v této zemi bude tak aby docházelo k omezené ohrožení u většiny vydavatelů karet a zprostřetkovatelů transakcí tak za tři roky, Nemluvě o tom
že když budete platit někde v Turecku tak jsem zvědav jak bude Mastercard a Visa nutit mistni k PCI-DSS.
A za druhé Placeni na internetu katrou tak jak ho známe dneska to znamená zadáte číslo karty, platnost CVV popř na Jméno je v budoucnu prostě pasé.
BUdoucnost podle mě mají systémy jako je paypal popř. paysec (to je tuším akce CSOB ).
Karty jsou prostě riziko a to je vše s tím nic nenaděláme. Je to mimochodem stejné riziko jako když obchodník nemá online POS ale jenom mechanickou čtečku (pouze embosované karty).

Všem kdo platí na internetu kartou, bych doporučil obezřetnost co je to za obchodníka podívat se jaký typ certifikátu pro https používá. Vybírat si obchody, kde nezadáváte kartu přímo na stránky obchodníka ale otevře se vám plugin pro autorizování karet (obchodníkovi se informace o vaší kartě vůbec nedostanou do systému) a kartu použít takovou která má svoje limity.