1) Prodavačka v supermarketu si nemusí vůbec číslo karty pamatovat, nebo opisovat. Celé číslo karty je vždy vytištěno na stvrzence pro obchodníka (na stvrzence pro zákazníka bývá jen jeho část z toho důvodu, že zákazníci stvrzenku často zahodí a zvyšuje se tak riziko zneužití), je to součást smlouvy s bankou, obchodník totiž musí být vždy schopen identifikovat který nákup byl kterou kartou zaplacen a to bez celého čísla karty není možné.
2) Dále bych upřesnil onu blokasi Raiffeisenbank. Ano, je to velmi dobrá věc, blokuje se celá karta (ne jen některé druhy transakcí), ale má to jednu podstatnou vadu. Každé odblokování (RB nazývá jako zamykání a odemykání) je placené a stojí 3,90 Kč plus případná cena SMS pokud se nedělá přes Internet. A to jde jaksi proti placení kartou – každá platba kartou je tak vlastně zpoplatněna minimálně onou částkou.
3) Líbí se mi varianta co má Cetelem (škoda, že to nemá více bank), ovšem i zde je jeden zádrhel. Ono číslo karty je platné jen velmi krátkou dobu (řádově asi minuty) a nelze ho tak využít pro MO/TO transakce – marně jsem se pokusil touto kartou (nepatřila mě ale jedné osobě zde z Měšce :D ) zaplatit zájezd (výhodou karty Cetelem totiž jsou rovněž bezkonkurenční kurzy), neprošlo to. Musel jsem použít jinou kartu.
Podle mého názoru je nejlepší varianta virtuální karta (bohužel to banky zabíjejí tím, že je zpoplatňují), popř. separátní účet s kartou, ideálně s on-line převodem. Bohužel i zde už není bezplatná varianta, mBank kartu zpoplatňuje částkou 100 Kč, Poštovní spořitelna svojí kartu k Červenému kontu starým klientům zpoplatnila měsíčně 19 Kč a novým ji už nevydává.
K těm bezpečným kartám bych přidal ještě FIO – jejich kartou Maestro by nemělo být možné zaplatit na Internetu i když jist si tím úplně nejsem, protože některými Maestro kartami jde platit přes 3D secure.
Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Banky karty na internetu nechrání. Pojištění pomůže, jen když budete kličkovat.
Malé doplnění
celé vláknoPravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul