Aktuální články

Za nízké obchodní aktivity trhy příliš velkých změn nedoznaly

Obchodování na akciových trzích je dnes vskutku prázdninové. Zobchodovaný objem odpovídá pouze 40 % průměru za posledních 30 dní.

Fed v Jackson Hole pod palbou – tentokrát zprava i zleva

Začne dnes šéfka Fedu J. Yellenová dláždit cestu k zářijovému zvýšení úroků v USA? Po pravdě řečeno, volně přeložený název její přednášky v Jackson Hole – “Měnově-politický vercajk Fedu” – tomu moc nenapovídá.

V hledáčku trhů dnes Janet Yellen

Pozornost finančních trhů dnes bude směřovat do Jackson Hole, kde přednese svůj projev šéfka americké centrální banky Janet Yellen.

Jak přijít o nemocenskou snadno a rychle?

Jste nemocní a musíte dodržovat léčebný režim. Stačí ale třeba špatně označený zvonek a problém je na světě.

10 změn, které přinese novela zákoníku práce

Přetřásanou novelu práce schválila vláda. Měla by přinést větší jistotu a ochranu zaměstnancům a lepší flexibilitu na trh práce.

Důvěra v německou ekonomiku stále klesá

Ani v srpnu se pád důvěry v německou ekonomiku nezastavil.

Domácnosti se už nebojí

Zdá se, že se i české domácnosti oklepaly z výsledku britského referenda. Obavy s tím spojené se na náladě českých domácností projevily negativně, srpnový konjunkturální průzkum ale přinesl zlepšení.

Letadla podpoří americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

Díky zvýšení zakázek Boeingu se dnes dočkáme vzestupu amerických objednávek dlouhodobé spotřeby. Nicméně po očištění o tento faktor bude růstová dynamika minimální a stejně tak důvod pro silnější dolar.

Ifo se snad po brexitu znovu vzpamatuje

Po včerejší nadílce ukazatelů PMI dnes přichází na řadu neméně sledovaný číslo za Německo, a sice Ifo.

MojeMobilní karta: vychytávky využijete, pokud máte NFC a Android

Mobilní platby od Komerční banky nabídnou komfort a nepotřebujete k tomu ani speciální SIMku. Musíte mít ale telefon s technologií NFC a operační systém Android.

Nedovolte, aby vás pracovní posudek poškodil v novém zaměstnání

Smyslem posudku o pracovní činnosti je informovat potenciálního zaměstnavatele o kvalitě vaší dosavadní práce, kvalifikaci a schopnostech. Ne o tom, zda se na novou pozici hodíte.

Prodeje stávajících domů v USA zřejmě poklesly

Euro dnes bude vstřebávat data o německém HDP, které byly zveřejněny ráno. Odpoledne ho pak čekají data z amerického trhu nemovitostí, kde prodeje stávajících domů zřejmě poklesly.

Trhy čekají na páteční projev Janet Yellen

Americké akciové indexy včera zavřely v zisku. Dow Jones si polepšil o 0,1 %, S&P 500 o 0,2 % a Nasdaq o 0,3 %.

Optimismus vládne české ekonomice

Po včerejších vcelku pozitivních evropských PMI přichází na řadu první srpnový průzkum nálad v české ekonomice.

EUforie podnikatelů v EMU nabrala znovu na síle

Nejnovější zprávy o náladách mezi firmami v eurozóně potvrzují, že strach z rizik a nejistot z dalšího vývoje evropské a světové ekonomiky vzal prozatím za své.

Jak podat výpověď, když chcete odejít z nájmu?

Možností, jak ukončit nájemní vztah, je vícero. Někdy se stačí dohodnout, jindy můžete sáhnout po výpovědi. Pronajímatel vám ji ale „jen tak“ dát nemůže.

Nejsou drobné? Vždyť stačí minci přepůlit

Nemáte drobné? Pak poslouží mince větší hodnoty, kterou přepůlíte. Myslíte si, že v minulosti trpěly inflací i zlaťáky?

Indikátor PMI vzrostl v eurozóně na nejvyšší úroveň od ledna

Průzkum PMI pro měsíc srpen hlásí mírné zrychlení tempa růstu hospodářské aktivity v eurozóně: zlepšení je dáno situací ve službách, nicméně je otázkou, zda se tento trend ve zbytku roku udrží.

Euro zbaveno strachu z italského referenda a hospodářských dopadů Brexitu sílí

Euro si v poslední době vůbec nevede špatně a například proti dolaru se šplhá na předbrexitové úrovně. Co je zatím?

Evropské indikátory potvrdí rezistenci na brexitový šok

Analytici očekávají zlepšení vpředhledících ekonomických indikátorů, například spotřebitelské důvěry v eurozóně, které by mělo trendově pokračovat i v dalších měsících.

Kdo může spořit dost a stejně nedosáhne na státní příspěvek?

Nárok na státní příspěvek ke stavebnímu či penzijnímu spoření není podmíněn jen dostatečnou úložkou. Kdo na něj nárok nemá?

Nevyhovuje práce vašemu zdraví? Můžete odmítnout a pracovní kázeň neporušíte

Když neoznámíte zaměstnavateli překážku v práci, porušíte tím pracovní povinnost. To ale neznamená, že máte neomluvenou absenci a můžete být propuštěni.

Výsledková sezóna míří ke svému konci

Pojišťovna VIG zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za druhý kvartál. 3. srpna však již společnost oznámila předběžný zisk před zdaněním ve výši 200 mil. EUR za první polovinu roku

Německé HDP těží z příspěvku čistých exportů

Kurz nejobchodovanějšího páru budou tento týden ovlivňovat především data z Evropy. Jejich příznivé vyznění by mohlo pomoci euru k dalším ziskům.

Rétorika Fedu nehledě na blížící se volby přitvrzuje

Rétorika Fedu dále přitvrzuje, jakoby ani nebyly v USA volby za rohem. O víkendu to byl druhý muž americké centrální banky Stanley Fischer, který vyslal celkově již čtvrté jestřábí varování během uplynulého týdne.

Pojištění jízdních kol: spousta výjimek a povinnost

Co musíte všechno splnit, abyste dostali od pojišťovny dostali peníze za ukradené kolo? Podívali jsme se do pojistných podmínek.

Kdy a kolik můžete dostat na sociálních dávkách?

Stát vám může vyplatit sociální dávky, abyste mohli žít aspoň minimálním důstojným životem. Máme pro vás rozcestník všech dávek a maximálních limitů.

Přeceňují trhy ECB?

ECB má podle zápisu z červencového zasedání hned několik důvodů ke spokojenosti a teoreticky by tak v září nemusela spěchat s novým uvolňováním měnových kohoutů.

Zisk Philip Morris klesl méně, než analytici očekávali

Za lepšími výsledky stál hlavně vyšší než očekávaný růst tržeb.

Euro proti dolaru nejsilnější od britského referenda

Kurz včera reagoval na zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu ve středu večer, podle kterého v USA nehrozí brzké zvyšování sazeb.

ERÚ obrací: nové tarify pro elektřinu nebudou podle velikosti jističe

Energetický regulační úřad mění směr. Na jističích platby záviset nebudou. Platit se bude podle toho, jak zatěžujete síť.