Aktuální články

Čeká nás klidné úterý

Poloprázdný makroekonomický kalendář ve světě i v regionu dnes slibuje klidné obchodování.

Asijské burzy se vrátily k mírnému růstu

Americké akciové trhy včera navázaly na ztráty evropských burz a odepsaly necelé procento.

Bílý dům za rohem a tak se hrany v debatách obrušují

První ostře sledovanou debatu prezidentských kandidátů v USA máme za sebou. Kdo byl podle trhů vítěz? Soudě podle reakce mexického pesa, které po debatě posílilo o 2 %, to vypadá na Hillary Clintonovou.

Na „rodinné“ cestovní pojištění ke kartám se moc nespoléhejte

Někde vám pojistí i vašeho spolubydlícího, jinde ani manžela. A s počtem dětí to také nesmíte přehánět. Jak funguje rodinné cestovní pojištění u platebních karet?

Nedostal manažerský bonus, ostatní ano. Soud mu ho přiklepl

Pokud jednomu manažerovi nevyplatíte pobídkovou složku mzdy kvůli nedosažení plánu a ostatní manažeři, kteří ho nesplnili úplně stejně, ji dostanou, porušujete zásadu rovného zacházení.

Rozhodněte o vítězi v anketě Křišťálová Lupa 2016 (Komerční sdělení)

Nejlepší české internetové projekty a služby nyní bojují o přední příčky ve finálním hlasování ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu. Podpořte je svým hlasem i vy.

Jak se dostat k penězům, když přijdete o peněženku s kartou a doklady?

Jak rychle je banka schopna pomoci, pokud nemáte peněženku, karty, doklady ani hotovost? A co vám může vytrhnout trn z paty?

Klubová pojišťovna: „Úrazové pojištění jen tahá lidem peníze z kapes“

Jsou lidé pojištění dobře, špatně a vůbec. Ale ani pojišťovny moc nepomáhají, aby si lidé správně sjednali úrazové pojištění. Naopak to ještě umí zhoršit.

Dozvuky středečního zasedání Fedu se odrazily na dalším růstu akcií v USA

Americké akcie si během včerejší seance připsaly další zisky. Průmyslový Dow Jones přidal 0,5 %, S&P 500 0,7 % a technologický Nasdaq 0,8 %.

Dopoledne bude patřit evropským PMI, večer konferenci Fedu

Dnešní evropské PMI potvrdí relativně dobrou kondici evropského hospodářství. Měly by tak podpořit kurz eura. Americká obchodní seance bude ovlivněna vystoupením důležitých členů Fedu, kteří se sejdou na konferenci ve Filadelfském Fedu.

Japonská zápletka: proč padají výnosy, když rostou akcie i ropa?

Tento týden zatím pro trhy znamená vítanou úlevu. Americký Fed přes veškerou jestřábí rétoriku z posledních týdnů zůstává opatrný.

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Allianz mění pravidla hry

Podle pojišťovny se pro ty, co najezdí do 10 000 km ročně, stane tou nejlevnější. Pokud ale najezdíte ročně nad 20 000 km, bude pro vás tou nejdražší.

Kdy ukončí ČNB intervence proti koruně?

Česká národní banka (ČNB) se netají tím, že pomalu začíná uvažovat o variantách, kdy a jak ukončit měnové intervence. Pro guvernéra je to nejdůležitější a nejtěžší úkol v jeho nové funkci.

Fed připravil trh na zvýšení dolarových sazeb ještě v letošním roce

Přes lehce slabší americká data Fed včera podle očekávání ohodnotil rizika pro nejbližší období jako vyrovnaná a podpořil tak očekávání zvýšení dolarových sazeb ještě do konce letošního roku.

Fed akciové trhy nakopl k růstu

Americké i asijské akcie včera připisovaly zisky. Pomohlo hlavně zasedání FEDu, které nepřineslo změnu v sazbách i přes lepší hodnocení stavu ekonomiky. .

Příští rok už si možná postavíte domek bez stavebního povolení

Novela stavebního zákona má přinést rychlejší a jednodušší povolování staveb. Bez stavebního povolení v budoucnu postavíte rodinný dům, velký bazén, skleník i zahradní domek.

Dostal odstupné, ale stejně zažaloval. Teď dostane 50 platů

Místo toho, aby zaměstnance propustili pro neuspokojivé pracovní výsledky, mu ještě budou platit velké peníze.

Pro volební rok schválila vláda rozpočet se schodkem 60 miliard

Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu, který počítá se schodkem 60 miliard korun. Rozpočet předpokládá masivní růst výdajů na platy zaměstnanců veřejného sektoru – učitelů, lékařů, úředníků.

Akcie zareagovaly na BoJ, teď je čeká Fed

Evropským burzám se dnes daří, když index Stoxx 600 několik desítek minut před uzavřením trhů roste o půl procenta.

BoJ akciové trhy rozhýbala, co Fed?

Včerejší obchodování ve Spojených státech se velmi podobalo vývoji z předchozí seance. Index S&P 500 otevřel v zisku zhruba půl procenta, ale během dne jej postupně umazával, až nakonec zakončil pouhé tři setiny nad pondělním zavíracím kurzem.

FED ponechává sazby beze změny

Jedinou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta však ponechá úrokové sazby s největší pravděpodobností beze změny.

Netradiční pojištění: Co si Češi nechávají pojistit?

V České republice není pojišťování netradičních věcí či situací standardem, jako například v USA. I výjimky se zde ale najdou. Někdy pojišťovna svolí, jindy je takové pojištění nad její možnosti. O co lidé žádají?

Jak z dlužníka vymoci úroky z prodlení i bez právníka?

Soudu nemůžete říci jen „chci zaplatit dluh i s úroky“, nemusíte je sice spočítat, ale musíte požadavek správně zformulovat. Jak na to? Stačí zkopírovat z našeho článku.

V Praze už daně neschováte. Zkontrolovat je může kterýkoli berňák

Praha už není útočištěm, kde schovat daně. Finanční správa vás může daňově vysídlit do místa, kde reálně podnikáte. Pokud zůstanete, může přijít na kontrolu kterýkoli berňák.

Jak jsou vysoké a jak se počítají úroky z prodlení?

Úroky z prodlení jsou nyní jedinou (jednotnou) zákonnou sankcí vůči dlužníkovi, který včas neplatí, protože poplatek z prodlení byl zrušen.

Rezervu k účtu si sjednáte pohodlně online (Komerční sdělení)

Potřebujete půjčit peníze jednorázově, nebo na delší dobu bez udání důvodu? V takovém případě se vám hodí kontokorent k účtu, který lze navíc sjednat online bez návštěvy pobočky.

Investiční životní pojištění prožívá soumrak své existence (ROZHOVOR)

Na kolik byste se měli pojistit a kdy životní pojištění nepotřebujete vůbec? Přežije vůbec investiční životní pojištění?

Stříbro podraží. Vyletí jeho ceny komínem?

Až investoři uslyší, že je stříbro vzácnější než zlato, budou ho nakupovat jak šílení a vyženou ceny vzhůru. Které rozbušky a roznětky by za odpálení cen měly stát?

Inflační tlaky na nabídkové straně ekonomiky zůstávají i nadále nízké

Jak ceny v průmyslu, tak ceny zemědělských výrobců zatím ve třetím čtvrtletí klesají meziročně rychleji, než co předpokládala srpnová prognóza ČNB.

Horší americké statistiky pomohly akciím nahoru

Americkým akciovým indexům se dařilo. Dow Jones a S&P 500 připsaly 1 %, Nasdaq dokonce 1,5 %. Opětovně jim pomohly především akcie Apple. Zájem o akcie asi podpořily i slabší údaje z USA, které zřejmě přibouchly dveře zářijovému zvýšení úrokových sazeb.

Americká inflace podpoří holubice z Fedu

Včerejší data z americké ekonomiky zklamala a snížila pravděpodobnost zvyšování sazeb na zasedání Fedu v příštím týdnu. Dnešní údaje o spotřebitelských cenách také mnoho důvodů pro utahování měnové politiky neposkytnou.