Aktuální články

Přibližuje skokový růst inflace konec intervencí?

Dnešní inflační čísla ukázala výrazný skok směrem vzhůru a už na začátku roku by nás měl čekat další růst. Zdá se, že domácí faktory jednoznačně nahrávají plánovanému ukončení intervencí v příštím roce.

Sleva na dítě a manželku i pro OSVČ s paušálem. Má to ale háček

Daňový balíček může podnikatelům s výdaji uplatňovanými paušálem vrátit slevu na dítě a vyživovanou manželku. Ale za cenu dalšího omezení výdajových paušálů.

Mohou nemovitosti stabilizovat naše investiční portfolio?

Real estate oblast je zajímavou alternativou, která slouží jako nástroj pro větší diverzifikaci stávajícího portfolia a také hraje důležitou roli v rámci zajištění proti inflaci.

Co dnes můžeme čekat od ECB?

Dnešní zasedání ECB by mělo dát jasné vodítko, na co se připravit v příštím roce. Klíčové otázky zní: Natáhne ECB politiku přímého tisku peněz (QE) za horizont března 2017 v plné výši (80 mld. eur měsíčně)?

Farmaceutický sektor vyděsil Trumpův komentář k vysokým cenám léků

Americké akciové trhy včera nasadily k ostrému spurtu vzhůru k novým rekordům. Oba hlavní akciové indexy v očekávání rozhodnutí o prodloužení kvantitativního uvolňování na dnešním zasedání rady ECB překonaly svá historická maxima.

Podíl nezaměstnaných klesá i přes nepříznivou sezónnost

Podíl nezaměstnaných v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem o jednu desetinu klesl. Vzhledem k tomu, že sezónní faktory již nepůsobily tak příznivě jako v říjnu se jedná o velmi dobrou zprávu.

ECB by měla oznámit změny v programu odkupu aktiv

Dnes se veškerá pozornost bude soustředit na zasedání ECB. Očekáváme, že rada guvernérů změní podmínky programu nákupu aktiv, nicméně ani po dnešním zasedání nemusí být úplně jasno, jak to dál bude s jeho dalším průběhem po březnu příštího roku.

Finanční poradce: Nepřijel jsem prodávat, to vy chcete koupit

Některé praktiky finančních poradců dělají celé branži špatné jméno. Snahy o změnu tu jsou. Jak by to mohlo také vypadat?

O nevyčerpanou dovolenou nepřijdete. Proplatit ji ale firma nemůže

Nevyčerpaná dovolená nepropadá, lze ji převést do příštího roku. Proplácení přichází v úvahu jen v případě, že pracovní poměr skončil.

Růst průmyslu se takřka zastavil…

Říjen byl pro tuzemský průmysl slabým měsícem. V červených číslech skončily již tradičně utlumené obory, jako je těžba nebo výroba potravin, nicméně pokles tentokrát ohlásily i automobilky.

Deprese stavebnictví nebere konce

Zatímco průmysl do jisté míry překvapil svým nízkým říjnovým výsledkem, propad ve stavebnictví už nikoliv. Tentokrát se produkce ve stavebnictví snížila o 8,5 %, což po očištění znamená útlum o 7,3 %.

Další propad exportu v řadě

Ruku v ruce se slabším průmyslem jdou i výsledky zahraničního obchodu, který tentokrát skončil přebytkem. Jde o meziroční zlepšení jen o 300 mil. korun. Nicméně mnohem podstatnější je další propad exportu v řadě, a to dokonce o necelých pět procent.

Akční intervenční podzim ČNB

Po silném září, kdy centrální banka na trhu nakoupila 3,7 mld. eur, aby zabránila koruně v prolomení intervenční hranice, má za sebou další akční měsíc. V říjnu totiž musela na trhu nabrat další téměř 4 mld. eur.

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

Bude nový rok 2017 obdobím, v němž Čína překoná očekávání růstu, brexit se změní na „bremain“, mexické peso prudce vyletí nahoru a italské banky se dočkají nenadálé vzpruhy a úspěchů?

Finance 2017: jaké novinky ovlivní vaši peněženku?

Rok 2017 přinese další regulací hypoték a snad vyšší zhodnocení vkladů. Dynamické investice ovlivní politika, korunu zase konec intervencí. Potěší vyšší odpočty za penzijko a životko, zamrzí dražší povinné ručení.

Na co dát pozor ve smlouvě, když si chcete nechat postavit dům?

Ve smlouvě o výstavbě rodinného domu jde o hodně. Poradíme, na co si dát pozor, abyste na ni nedoplatili.

Jak na zaměstnávání cizinců aneb cizinec a zkušební doba

Někteří zaměstnavatelé zkouší na zaměstnance-cizince vyzrát. Jaká jsou pravidla pro uplatnění zkušební doby?

Exekuční poradna s prezidentkou Exekutorské komory právě online

Vše, co potřebujete vědět o exekucích. Prezidentka Exekutorské komory odpovídá na otázky čtenářů serveru Měšec.cz. Ptejte se, poradna právě probíhá.

Centrální bankéři z Fedu v nečekané roli “expertů” pro rozpočtovou expanzi

Nedílnou součástí reality globálních finančních trhů po amerických volbách je rychlý růst tržních dolarových úrokových sazeb, který vyplývá z obav z fiskální expanze, kterou republikánský prezident s Kongresem zamýšlí.

Prodeje automobilů výrazně zpomalily

Dynamika maloobchodních tržeb v říjnu zpomalila a to i po očištění o nižší počet pracovních dní.

Pohledávky ČNB vůči zahraniční vzrostly

Data o vývoji bilance ČNB ukazují, že v období mezi 21. a 30. listopadem vzrostly pohledávky ČNB vůči zahraničí o 31,1 miliardy korun (v eurovém vyjádření zhruba 1,15 miliardy euro).

Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

Některé investiční položky už dávno neplatí. Čím se řídíte, když investujete?

Výživné lze určit i z potenciálního příjmu, pokud se vzdáte toho výhodnějšího

I když dobrovolně opustíte výhodné zaměstnání, podnikání nebo se vzdáte jiných majetkových výhod, abyste ušetřili na alimentech, soud je vyměří i z potenciálního příjmu, kterého jste se vzdali.

Italové řekli Renzimu jasné “NE”, co bude pro trhy klíčové?

Italský premiér Renzi zažil o víkendu tvrdý pád. Při vysoké účasti voliči řekli jeho návrhu na oslabené postavení senátu jasné “NE”. Renzi rezignoval a otevřel tak dveře k návratu politické nestability.

České mzdy ve třetím čtvrtletí akcelerovaly

Tlak na růst mezd je v ekonomice zřetelný již od začátku roku 2014. Projevuje se tak rychle klesající nezaměstnanost. Mzdová dynamika by měla i nadále zůstat příznivá.

ECB se připravuje na omezování kvantitativního uvolňování

Středobodem tohoto týdne bude čtvrteční zasedání rady guvernérů ECB, od kterého se očekává prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Dohoda ohledně jeho další výše, ale může být složitá.

mBank zrušila mFórum: „Je to cenzura,“ zlobí se klienti

Revoluční počin mBank, která přímo na webu dala prostor nezávislé diskusi na mFóru, nedávno skončil. Racionálně se dá krok pochopit, klienti jej ale berou jako mSlib, který banka vzala zpět.

„Šikovná karta.“ Kreditka, která opravdu pomůže (recenze)

Umí platit, sbírá slevy, umí ušetřit a hlavně umí pomoci. To vše za rozumný poplatek. Home Credit ukázal, jak si představuje novou kreditku v době „poregulační“.

Ne každé poškození čelního skla musí znamenat jeho výměnu (Komerční sdělení)

Rozbité čelní sklo patří mezi nejčastější pojistné události, se kterými se řidiči setkávají. A právě zimní měsíce jsou z pohledu rozbitých čelních skel hlavní sezónou.

Italské referendum – na co se připravit?

O víkendu proběhne klíčové ústavní referendum v Itálii, které v případě neúspěchu může skončit pádem vlády Matea Renziho a ve finále teoreticky až vypsáním předčasných voleb.

Mezičtvrtletní ekonomický růst zpomaluje kvůli horší bilanci zahraničního obchodu

Druhý odhad domácího ekonomického růstu potvrdil, že česká ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně zpomalila.