Aktuální články

Chytrý platební terminál: vše v jednom „železe“

Prodáte a zaúčtujete jedno pivo i bez karty. Vyberete příspěvek na charitu a zaplatíte kartou. Nespokojený zákazník? Může to dát hned najevo hlasováním. Chytré terminály vstupují do Česka.

6 nebezpečných manévrů začínajících investorů

Existují některé běžné chyby, které by měli mít začínající investoři na paměti, než začnou vybírat akcie jako Buffett nebo shortovat jako Soros. Ukážeme si šest z nich.

Kdo je nejmocnějším ekonomem?

Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu.

Unipetrol: Výsledky pozitivně ovlivnila platba od pojišťoven

Přečtěte si analýzu výsledků petrochemické skupiny Unipetrol od analytika J&T Banky.

Hospodaření Unipetrolu zaostalo za očekáváním ve všech hlavních položkách kromě tržeb

Výsledky hospodaření skupiny Unipetrol za třetí kvartál zaostaly za očekáváním. Meziročně hluboce propadl provozní i čistý zisk.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Ke změně nastavení programu kvantitativního uvolňování dojde podle analytiků až na prosincovém zasedání, protože v současnosti v ECB v této otázce nepanuje shoda.

Nový osobní bankrot: přístupný všem, pro některé ale na 7 let

Osobní bankrot by měl dostat nový kabát. Obléci ho budou moci téměř všichni, někteří si v něm ale pobudou déle než podle dnešních pravidel.

Byli jste nemocní a vyčerpali dovolenou? Strhnou vám peníze z výplaty

Pokud jste byli v pracovní neschopnosti 100 a více dnů, zkracuje se vám nárok na dovolenou. Již vyplacenou náhradu mzdy za vyčerpanou dovolenou vám zaměstnavatel ze mzdy strhne.

Podle Indexu očekávání firem zůstávají podnikatelé optimističtí

Index očekávání firem, který zjišťuje náladu malých a středních podnikatelů a firem, ve třetím čtvrtletí vykázal svůj zatím druhý nejlepší výsledek a zobrazuje převažující optimismus v podnikatelském sektoru.

Více než milion vyrobených aut jen za tři čtvrtiny roku

Ve srovnání s loňskými prvními třemi kvartály bylo v ČR vyrobeno o 7,2 % motorových vozidel více. Celkové číslo přesáhlo milion a zastavilo se na 1 002 603 kusů.

Blíží se období ještě aktivnější hospodářské politiky?

V poslední době je z projevů představitelů hlavních centrálních bank v čele s Fedem cítit volání po změně v uvažování ekonomů. To vyplývá i z toho, že míra inflace v USA zůstává nečekaně nízká.

Nejlepší seance pro americké trhy za poslední dva týdny

Americký index S&P 500 zaznamenal nejvyšší růst za poslední dva týdny. Vývoj v Asii byl velmi poklidný a podobný charakter obchodování se asi přesune i na evropský trh.

Čínský HDP v souladu s plánem

Silný růst zářijových maloobchodních tržeb potvrzuje sílící roli domácí poptávky ve struktuře růstu čínské ekonomiky.

12 mýtů při používání platebních karet v mobilu

Když mi ukradnou mobil, můžou vysát můj účet a zneužít kartu. Není signál nebo Wi-Fi, kartou nezaplatím. Za platbu mobilem mi mobilní operátor naúčtuje poplatky.

Je mince pravá? Zkuste do ní v obchodě kousnout

Víte, že teoreticky by tržní hodnota kovu roztavené mince měla mít nominální hodnotu, se kterou se mince chlubí? Zveme vás na výlet do dávné historie.

Umíte ušetřit při každém online nákupu? Miliony lidí už ano (Komerční sdělení)

Na internetu najdeme nespočet nabídek a také mnoho různých cen. Zatímco většina si počká na tu nejnižší, ti chytřejší se poohlíží po slevových kódech.

Exportní mašina Česko zpomaluje

Tahounem českého exportu je stále Německo, výborně si vedou i exportéři do Francie a z TOP 5 exportních destinací se na hranici průměrné míry exportu drží ještě Velká Británie.

Americká inflace pokračuje v rostoucím trendu

Na minulém zasedání FOMC se k inflaci velká diskuze nevedla, protože většina členů vyjádřila důvěru v růst inflace k 2% cíli. Ekonomové SG očekávají, že dnešní data jim dají za pravdu.

Pojištění proti silnější koruně zdražuje

Kurzové zajištění proti ukončení devizových intervencí ČNB, jež braní koruně v posílení, je každým dnem dražší a dražší. Jaká bude budoucnost kurzu EUR/CZK?

6 změn, které přinese novela občanského zákoníku

Novela občanského zákoníku jde do třetího čtení. Měla by zpřesnit právní úpravu a odstranit některá problematická ustanovení.

Jak odvolat šéfa a zbavit se ho výpovědí?

Odvolat šéfa a zbavit se ho výpovědí bez odstupného jen tak nejde. Nejprve mu musíte nabídnout jinou práci odpovídající jeho kvalifikaci.

Jak ušetřit 8 000 € pouhým kliknutím na tlačítko (Komerční sdělení)

Kolik ve skutečnosti stojí přepisování dokumentů, které dostanete vytištěné nebo ve formátu PDF, ale které musíte vrátit do formátu aplikace MS Word, aby je bylo možno dál používat?

Zářijová data hlásí meziměsíční nárůst cen výrobců napříč sektory

Ceny průmyslových a zemědělských výrobců rostly v září meziměsíčně výrazněji, než se čekalo. Na meziroční bázi ale stále výrazně klesají.

Dluhopisy rozvíjejících se trhů představují příležitost pro investory

O tom, jaký je výhled pro trhy s dluhopisy do konce roku 2016, informuje analytik Saxo Bank.

Janet Yellenová chce ekonomiku mírně “přehřát”…ECB nepředstaví nic revolučního

Podle šéfky Fedu je potřeba rozehřát ekonomiku, než ji Fed začne znovu výrazněji chladit. USA jsou mimo recesi ale poměrně dlouho a přes měnovou politiku a nízkou nezaměstnanost přehřívání stále ne a ne přijít.

Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Vyplatí se elektrokolo a na kolik vyjde jeho provoz? Přestože je elektrokolo hitem a v supermarketech jej pořídíte i za pár tisíc, běžně si stále sáhnete hluboko do kapsy.

Z redakční schránky: jak si založit účet v Rusku?

Poradíte, jak si založit bankovní účet v Rusku? Mohu přijít o členský vklad v záložně? A co dělat, když kurzy vaší banky vás při obchodování na eBay stojí dost peněz? Vy se ptáte, my odpovídáme.

Deset let sjednoceného dohledu pod ČNB aneb co se událo a co nás čeká (Komerční sdělení)

Letos je tomu deset let, co byl pod ČNB sjednocen dohled nad kapitálovým a pojistným trhem. Jedná se o milník, který výrazně ovlivnil, jakým způsobem funguje finanční trh v Česku.

Jak Evropa odolává nárůstu politické nejistoty?

Globální politická nejistota podle studie ekonomů z Univerzity v Chicagu v posledních pěti letech vzrostla a je vyšší než v krizových letech 2008/2009.

Třetina lidí utíká do předčasné penze. Ostatní častěji pracují i v důchodu

Na trhu vzniká zajímavý paradox. Ačkoli třetina lidí důchodového věku utíká do předčasné penze, zároveň roste i počet těch, kteří v důchodu stále pracují.

Humanoidní robot Pepper objedná jídlo. Zaplatíte kartou přes selfie

To tak přijdete do restaurace a místo s číšníkem si povídáte s robotem. Objednáte si jídlo, pití, poklábosíte si a vše mu zaplatíte pomocí peněženky MasterPass.