Aktuální články

Akciové trhy mažou část předchozích ztrát

Západoevropské akciové indexy dnes letí vzhůru přibližně o 3 % a mažou tak část ztrát z posledních dvou seancí způsobených šokujícím výsledkem britského referenda.

Koruna koriguje své nedávné ztráty

Kurz koruny dnes částečně umazal své ztráty z předchozích dnů, kdy české měna reagovala oslabením na rozhodnutí o brexitu.

Evropská rada se dnes sejde k projednání situace po britském referendu

I druhý pracovní den po zveřejnění výsledku britského referenda pokračovala britská libra ve svém oslabování a dále prohlubovala své ztráty, což znamenalo posunutí kurzu na nejslabší librovou úroveň za poslední více než tři dekády.

Černé pondělí pro Anglii: vypadla na euru s Islandem a ještě přišla o rating AAA

Agentury S&P a Fitch jakoby tušily, jak bídný výkon podá Anglie v osmifinále s Islandem a ještě před včerejším zápasem jí snížily exkluzivní rating AAA.

Výprodej na burzách pokračoval i včera v USA

Páteční výprodej na akciových trzích měl své pokračování i v úvodu tohoto týdne. Nejistota z dopadů překvapivého výsledků britského referenda opět srážela především evropské akciové indexy, které odepsaly až 4 %.

Zelená karta – kde neplatí povinné ručení?

Zelená karta je mezinárodním dokladem o platném pojištění odpovědnosti, neplatí vám ale všude. Před cestou do ciziny se na ni raději podívejte. Nově však může platit i pro Ázerbájdžán.

Postavené na hlavu, brání se ústav placení mzdy problémové ženě

Pokud si zažalovaný zaměstnavatel neumí poradit s procedurou pro okamžitý vyhazov, bude vám platit, i když jste porušili pracovní kázeň.

Platební karty Komerční banky (galerie)

Komerční banka jako banka univerzální vydává platební karty obou největších karetních systémů. Máme pro vás jejich designy.

Koruna proti euru letos nejslabší

Na středoevropských devizových trzích byl ještě dnes cítit dozvuk čtvrtečního britského referenda. Protože i dnes pokračoval výprodej na akciových trzích a celkově byl patrný růst averze investorů k riziku, přetrvával i na středoevropských měnách tlak na znehodnocování místních měn.

V úterý a ve středu bude jednat o Brexitu summit EU

Páteční ráno obrátilo finanční trhy vzhůru nohama. Trhy totiž čekali, že Britové odhlasují setrvání v EU, a když nad ránem to podle prvotních výsledků nevypadalo, tak zpanikařily. Libra v pátek ztratila asi 10 %ze své hodnoty a dostala se tak na nejnižší hodnotu od roku 1985.

Brexit by měl dál srážet evropské akciové indexy

Světové akciové trhy zažily černý pátek poté, co se Britové ve čtvrtečním referendu rozhodli opustit Evropskou unii.

Trhy mají po Brexitu strach z politické nákazy

Rozhodnutí Britů odejít z Unie rozpoutalo na trzích v pátek podle očekávání masivní výprodeje. Evropské akcie spadly dolů o více než 8 % a výnos německého desetiletého dluhopisy neomylně zamířil zpátky pod nulu.

Na návstěvě: call centrum Global Assistance

Vydali jsme se do centrály asistenční společnosti Global Assistance a podívali jsme se, jak to vypadá za zavřenými dveřmi.

Brexit pohledem spotřebitele. Co se může změnit pro Čechy?

Jde stále jen o spekulaci, ale ne na nereálných základech. Pokud Spojené království skutečně odejde z EU a také z EHP, bude to mít vliv i na české spotřebitele.

Chystáte se na letní dovolenou za hranice? Cestovní pojištění je základ. (Komerční sdělení)

Nenechejte nic náhodě a buďte připraveni pro případ úrazu nebo náhlého onemocnění, které mohou vaše zážitky značně zkomplikovat, pokud nejste na svých cestách pojištěni.

Nastává panika na finančních trzích i politická krize

Chuť EU pro výstrahu potrestat Velkou Británii povede podle ekonomů k dalším škodám, které postihnou i ekonomiky EU.

Spotřebitelský indikátor důvěry dále klesá

Spotřebitelský indikátor v červnu pokračoval v poklesu z titulu snížení ve všech svých složkách. Pokles důvěry zaznamenal i průmysl, který tak správně předpověděl dnešní Brexit.

Krvavá lázeň na akciových trzích

Důsledky neočekávaného výsledku referenda na sebe nenechaly dlouho čekat. Britská libra okamžitě propadla, cena zlata vyskočila a akciové trhy se koupou v červené.

Když Británie odchází…

Navzdory přání ostatních členů Unie se Britové ve včerejším referendu rozhodli, že z tohoto ojedinělého hospodářského a politického celku vystoupí. S čím se nyní budou muset potýkat investoři?

Britové volí Brexit – na trhy doletěla další černá labuť

Britové relativně těsnou většinou řekli, že chtějí z Unie ven. Šokující výsledek britského referenda zastihl trhy nepřipravené. Dnes se proto musíme připravit na výprodeje na akciových trzích a pád libry a eura.

Velký e-shop pozastavil činnost. Co si počít s reklamací? (MANUÁL)

Jaké máte možnosti, pokud potřebujete reklamovat nebo vrátit zboží z e-shopu, který přestal fungovat nebo zanikl a kam se mají obrátit zákazníci levneELEKTRO.cz? (RADY OD ADVOKÁTA)

Jak (ne)musí platit pojistné studenti a absolventi?

Blíží se konec školního roku. Jak musí a nemusí platit sociální a zdravotní pojištění studenti, kteří končí střední či vysokou školu, pokračují ve studiu nebo jedou do zahraničí na stáž či za brigádou?

ČSOB NaNákupy: bude vás bavit platit NFC mobilem

Mobil jako vaše platební karta, bezpečná karta. Konec slepých uliček, ČSOB ukázala funkční řešení. Chyby se hledají špatně, toto se bance povedlo.

Platební karty Essox (galerie)

Úvěrová společnost Essox vydává pouze kreditní karty a spadá do skupiny Komerční banky.

Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit – co čekat v den D?

Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají.

Den D nejen pro Velkou Británii, ale i pro celý globální finanční trh

Akciové indexy v USA včera zakončily s mírnými ztrátami. Dow Jones přišel o 0,3 %, Nasdaq a S&P 500 o 0,2 %. V rámci jednotlivých sektorů však pohyby nebyly velké a vešly se do rozmezí ± 0,5 %.

Referendum o brexitu pravděpodobně ochromí trhy

Euro proti dolaru včera posílilo o téměř půl procenta, když se jeho kurz posunul nad úroveň 1,13 USD/EUR. Trhy se tak připravovaly na dnešní den D pro Británii.

Nástup nevyčerpané loňské dovolené si můžete od července určit sami

Zbyla vám dovolená z loňska? Od července si můžete sami určit, kdy si ji vyberete.

Platební karty Poštové banky (galerie)

Banka s jedinou pobočkou v České republice vydává tři typy platebních karet.

O sázkách na fotbal, recesi a Brexit

Odhady vývoje ekonomiky jsou na tom podobně jako sázky na výsledky fotbalových utkání. A to i přes to, že je ekonomika daleko komplexnější systém.

S blížícím se brexitem budou měnové výkyvy přibývat

V několika posledních týdnech se libra propadla o 10 % vůči bezpečnému japonskému jenu, avšak v pondělí ráno se proti čtvrtečnímu minimu zvedla o téměř 5 %.