Zvyšujete si kvalifikaci? Úhradu zkoušky si můžete odečíst z daní

Od základu daně z příjmů si můžete odečíst také úhradu zkoušky, která ověřuje výsledky vašeho dalšího vzdělávání. To je možné v případě, že za vás cenu nehradil zaměstnavatel nebo pokud si ji neuplatňujete jako výdaj podle § 24 zákona o daních z příjmů proti příjmům, které specifikuje § 7  téhož zákona.

Čtěte naši speciální přílohu o daních, která obsahuje daňové kalkulačky, interaktivní daňové formuláře a online formuláře pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu.

Výdaje můžete odečítat maximálně do hodnoty 10 000 Kč. U poplatníků se zdravotním postižením je maximální hranice posunuta na 13 000 Kč, pro osoby s těžším zdravotním postižením platí maximální limit do 15 000 Kč. Za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání nepatří například jazykové nebo rekvalifikační kurzy. Činnosti v uznatelných oborech lze  naopak vyčíst v Národní soustavě kvalifikací.

V roce 2009 zaznamenali největší nárůst vkladů družstevní záložny Zdravotní pojišťovny hradí i zahraniční lázeňskou léčbu