Vzděláváte se při zaměstnání? Odečtěte si to z daní

Pokud si při zaměstnání dále rozšiřujete své znalosti, můžete to v určitých případech zohlednit ve svém daňovém přiznání. Jako nezdanitelnou část daně si totiž můžete uplatnit úhradu za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání. Jaká platí omezení?

Podle zákona, přesněji podle § 15 odst. 8 zákona o daních z příjmů si může poplatník – fyzická osoba od základu daně odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona č. 179/2006 Sb. 

Je to možné pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani jste si je neuplatnili jako výdaj podle § 24 zákona o daních z příjmů proti příjmům, které stanovuje § 7 zákona.

Nezdanitelnou část lze odečítat maximálně do výše 10 000 Kč, u poplatníka se zdravotním postižením pak do výše 13 000 Kč a jde-li o osobu s těžším zdravotním postižením, pak až do částky 15 000 Kč.

Za tyto zkoušky nelze považovat např. jazykové nebo rekvalifikační kurzy, ale jedná se o činnosti spadající do oborů, které jsou zveřejňovány v Národní soustavě kvalifikací

ČNB udělila pokutu za pyramidovou hru maskovanou finančním poradenstvím ING Konto nabízí úrok 2,75 %. Má ale několik podmínek