Spočítejte si...

Zavřít

Prahu, Ostravu a Košice propojí nový noční vlak Regiojetu

Noční dálkové cestující potěší nový vlak Regiojetu, který bude od 14. 6. 2015 jezdit z Prahy do Košic a opačně.  S novým nočním spojem z Prahy přes Ostravu do Košic tak vznikne ve čtvrtek, pátek a v neděli večerní konkurenční spojení z Prahy do Ostravy s odjezdem z Prahy ve 21:56 a příjezdem do Ostravy kolem půl druhé ráno.

V opačném směru naopak vznikne v pátek, sobotu a pondělí brzké ranní spojení z Ostravska do Prahy s odjezdem z Ostravy Svinova ve 2:48 hodim a příjezdem do Prahy v 6:18 hodin.

V průběhu přepravy bude s ohledem na noční provoz upraven i servis dopravce.  Od jedné hodiny v noci zhruba do čtvrté hodiny ranní bude ve vlaku noční klid. Během něj stevardi nabídnou cestujícím k zapůjčení deky, také si budou moci cestující zakoupit malé zámky na uzamčení zavazadel. Během tohoto času nebude personál vlaku obsluhovat cestujícího přímo na místo sedadla, ale během celé cesty bude jeden vůz poskytovat non-stop servis, kam si budou moci cestující v případě zájmu přesednout.

Ráno cestujícím personál nabídne snídani v ceně jízdného, tj. máslový croissant a kávu, případně si budou moci cestující zakoupit další občerstvení z nabídkového menu.

Během nočního klidu bude bezpečnostní služba a personál dopravce neustále kontrolovat bezpečnost cestujících a jejich zavazadel, v případě zájmu je na požádání před výstupní stanicí i včas personál vzbudí.

Odjezdy nočních vlaků z Prahy do Ostravy od 14. 6. 2015

Železniční stanice/Vlak RJ 1019 RegioJet (jezdí jen ČT, PÁ, NE) EN 445 Slovakia (České dráhy) R 443 Bohemia (České dráhy)
Praha hl. n. 21:56 22:01 23:08
Pardubice hl. n. 22:59 23:24 00:19
Olomouc hl. n. 00:26 00:47 01:49
Ostrava – Svinov 01:23 | 02:46
Ostrava hl. n. 01:34 01:50 02:55
Bohumín | 02:37 03:26
Žilina 03:25 04:25 05:01
Košice 07:00 07:41 |

Odjezdy vlaků z Ostravy do Prahy od 14. 6. 2015

Železniční stanice/Vlak RJ 1019 RegioJet (jezdí PO, PÁ, SO) EN 444 Slovakia (České dráhy) R 442 Bohemia (České dráhy)
Košice 21:23 (odj. NE, ČT, PÁ) 20:23 |
Žilina 00:38 00:05 01:41
Bohumín | 02:10 03:36
Ostrava hl.n. 02:40 02:19 03:45
Ostrava – Svinov 02:48 | 03:54
Olomouc hl. n. 03:43 03:18 04:58
Pardubice 05:09 05:19 06:28
Praha hl. n. 06:18 06:40 07:52
Vklady a výběry cizích měn v Komerční bance jsou nově bez poplatku Raiffeisen stavební spořitelna má nový spořicí účet - Felixovo spoření