Hlavní navigace

Na co si dát pozor u cestovního pojištění?

Sdílet

Při cestování do zahraničí vás někdy mohou potkat i nepříjemnosti v podobě úrazu. Nejvíce plnění v rámci cestovního pojištění během letních měsíců evidujeme v Chorvatsku, Turecku a Bulharsku. Mezi nejběžnější případy patří nevolnosti, pohmožděniny a zlomeniny, zejména u dětí pak záněty středního ucha, často se vyskytují i alergické reakce, popálení kůže nebo úpaly. V Egyptě se turisté pravidelně potýkají se zažívacími problémy, které mohou končit i několikadenní hospitalizací v nemocnici, uvedl Jan Vlček, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Aby lidé předešli velkým finančním výdajům v případě takových událostí, sjednávají si před odjezdem cestovní pojištění. Není ovšem pojištění jako pojištění, a tak je dobré si před cestou promyslet, jaké by mělo mít parametry.

Na výběr pojištění má vliv už jen samotná cílová destinace. Většina pojišťoven, které působí na českém trhu, dělí destinace na Evropu, Spojené státy americké, Kanadu, Austrálii a zbytek světa. Některé pojišťovny ale přizpůsobují jednotlivé oblasti tomu, jaké mají klienti požadavky. Můžete se tak setkat i s tím, že Egypt, Maroko, Tunis či Kanárské ostrovy budou zařazeny k evropským státům.

Pokud se nezdržíte pouze na jednom místě, ale putujete napříč zeměmi, zvolte raději širší oblast.

Některé pojišťovny mohou mít vybrané sporty ve výlukách. Pokud víte, že budete v rámci cestování provozovat například potápění, horolezectví a jiné sporty, rovnou se poohlédněte po pojištění, které má tyto aktivity v sobě zahrnuty.

Pozornost se ale vyplatí věnovat i správnému nastavení smlouvy k cestovnímu pojištění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).