Lze kombinovat rodičovský příspěvek a daňovou slevu na dítě?

V neděli 13. února skončila druhá daňová poradna. Než na konci února spustíme další, můžete se pokusit najít odpověď na svou otázku v již skončených poradnách, které jsou stále přístupné. Pro inspiraci dnes uvádíme dotaz na možnost započtení daňové slevy na dítě, v případě, že je matka na rodičovské.

Jsem samoživitelka se 3 dětmi, přičemž to třetí se narodilo v dubnu 2010. Partnera nemám. Mateřskou jsem nepobírala, protože jsem roky předtím podnikala a neplatila si nemocenskou. Pak mi začali vyplácet rodičovský příspěvek. Můžu podat daňové přiznání, kde budu mít bonusy na mě a na děti?

Pavel Podlešák: Daňový bonus může uplatnit pouze poplatník, který měl příjmy dle §6,7,8 a 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy. Vzhledem k tomu, že jste za uplynulý rok pobírala pouze rodičovský příspěvek, nemáte na uplatnění daňového bonusu nárok.

Češi přestřihli pupeční šňůru k bankomatům, učí se více platit u obchodníků Jak na sociální pojištění při příjmech z pronájmu a pobírané penze?