Spočítejte si...

Zavřít

Lidé mění dodavatele energií trochu méně, stále častěji však využívají internet

V roce 2015 změnilo svého dodavatele elektřiny 277 000 domácností, což je ve srovnání s rokem 2014 pokles asi o 15,8 %. Stále více lidí však při změně dodavatele využívá internet. Dokládají to statistiky analytického a porovnávacího portálu CenyEnergie.cz.

České domácnosti objevují výhody rychlého srovnání nabídek dodavatelů na internetu. Díky přehlednému porovnání ceny a výhod jednotlivých dodavatelů energií, si lidé totiž snadno a bez stresu vyberou nevýhodnější nabídku, popisuje Pavel Černoch z portálu CenyEnergie.cz.

Celkově v Česku loni změnilo dodavatele elektřiny 277 000 odběratelů elektřiny a 200 000 odběratelů plynu.

Předchozí aktualita Následující aktualita        
Ivoš
Ivoš (neregistrovaný) 93.115.95.---
18. 3. 2016 12:12 Nový

Re: Lidé mění dodavatele energií trochu méně, stále častěji však využívají internet

Tak jasně, buďto většina lidí dodavatele již změnila v průběhu předchozích let a nebo se toho naopak obává. Na druhou stanu si myslím, že prostřednictvím internetu je změna mnohem jednodušší, rychlejší a hlavně méně riziková. Jelikož si sám mohu nezávisle porovnat ty firmy, které mi padnou do oka. Momentálně odebírám energie od bohemia energy, k nímž jsem se dostál právě prostřednictvím energokalkulačky a zaznamenávám, že jejich ceny jsou reálně nižší než jsem znal z dřívějška.