Jsou peníze z dědictví příjmem? A co je osvobozeno?

Získali jste v dědickém řízení finanční prostředky nebo hmotný majetek? Nevíte, zda ho musíte uvádět v daňovém přiznání?

Příjmy z dědictví nejsou předmětem daně z příjmů (§ 3 odst. 4 písm. a) zákona o daních z příjmů), ale případně předmětem daně dědické, odpověděla naše specialistka na daně Romana Juříčková. Daň z příjmů se vás tedy netýká, ale je možné, že z dědictví musíte zaplatit jinou daň. Co je osvobozeno a z čeho se dědická daň odvádí si přečtěte v našich tematických sekcích.

I přes dražší energie byla lednová inflace nejnižší od roku 2005 Jak funguje daňová sleva na vyživovaného manžela/manželku?