Je třeba zdanit pojistné plnění?

Na další z řady otázek a odpovědí z právě probíhající daňové poradny si ukážeme, zdali se daní pojistné plnění.

Mám pojištěnou nemovitost na živelné pohromy. V důsledku zamrzlého vodovodního potrubí došlo k pojistné události, za kterou mi pojišťovna v r. 2010 vyplatila pojistné plnění 6540 Kč. Nemovitost je využívána k pronájmu nebytových a bytových prostor, kde byty tvoří většinový plošný podíl. Musím toto pojistné plnění přiznat v DP?

Romana Juříčková: Veškerá pojistná plnění jsou od daně z příjmů osvobozena podle § 4 odst. 1 písm. d) zákona o daních z příjmů, v daňovém přiznání je tedy neuvádíte.

Neslušné nadávky či gesta vůči německému policistovi vás přijdou i na 4000 eur Jak se dá bezpečně platit na internetu a jaká jsou rizika?