Hlavní navigace

Česká spořitelna a Mopet mají mobilní aplikaci s předplacenkou pro děti a mládež

Sdílet

Společnost Mopet společně s Českou spořitelnou mají novou předplacenou platební kartu pro děti. Cílovou skupinou jsou rodiče s dětmi od 10 do 18 let, kteří jim dávají kapesné.

Karta se dá ovládat přes mobilní aplikaci, ve které má dítě přehled o penězích, spořící kasičku pro odkládání peněz a další služby. Mobilní aplikace i karta tvoří jednu službu s názvem biip.

Prostřednictvím aplikace může službu biip ovládat i rodič. Ten se do ní přihlašuje pomocí svých přihlašovacích údajů a na rozdíl od dítěte má práva na změny. Patří mezi ně například nastavení povolených plateb na kartě, změnu PIN kódu a blokace karty.

Pořízení platební karty vyjde jednorázově na 200 Kč a součástí jsou bezplatné výběry ze všech bankomatů České spořitelny.

Předplacená služba biip od Mopetu tak doplňuje stále se rozšiřující nabídku předplacených platebních karet na českém trhu.

Služba Poplatek
Pořízení karty 200 Kč
Dobití karty bankovním převodem 0 Kč
Platby kartou v ČR a v zahraničí 0 Kč
Výběr z bankomatu České spořitelny 0 Kč
Dotaz na zůstatek v bankomatu České spořitelny 0 Kč
Změna PIN kódu v bankomatu či aplikaci ČS 0 Kč
Povolení/blokování výběru z bankomatu 0 Kč
Dobití hotovostí na SAZKA terminálu 25 Kč
Výběr z bankomatu v ČR mimo bankomaty ČS 29 Kč
Dotaz na zůstatek mimo bankomaty ČS 15 Kč
Změna PIN kódu v bankomatu mimo ČS 15 Kč
Převod zůstatku na bankovní účet 30 Kč
Převod zůstatku poštovní poukázkou 70 Kč
Uchování a správa zůstatku neaktivní karty (při neměnném zůstatku v 6 po sobě následujících měsíců) 39 Kč / měsíc
Uchování a správa zůstatku po ukončení smlouvy 39 Kč / měsíc
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2015 23:37

    ViR

    Věděl jsem, že to bude karta pro děti, ale že bude mít vlastnosti vhodné tak pro děti na prvním stupni základní školy jsem až tak úplně neočekával. Limity u této služby/karty jsou docela tristní (v článku nejsou uvedeny). Tisícikoruna týdně na dobití .... Proč tak nízký limit na dobití, to mi FAKT hlava nebere. To snad je proto, aby se rodič pocvičil v zadávání příkazu k úhradě, něbo jak? A i stejný výdajový limit na týden je nízký. Spousta výdajů má měsíční cykly a v tu dobu (přelom měsíce) je potřeba víc peněz. Kdyby mělo dítě zaplatit kartou obědy ve škole a jízdenku na MHD, tak je po limitu a nekoupí si do konce týdne pomalu ani housku, kdyby mělo hlad, o kinu či zmrzlině nemluvě. Nemyslím, že takto by mělo vypadat pevné nastavení maxim finančního produktu. Respektive má-li být týdenní limit čerpání, ať jej nastaví rodiče. Čili je to patrně karta uvažovaná jen na kapesné, a nikoli na běžné používání pro všechny platby dítěte, tak od šesté třídy ZŠ (či primy na gymnáziu) výše. Takže spíš poloslužba :-(. Z tohoto hlediska mi přijde lépe vyřešená COOL karta od ČSOB.

  • 26. 9. 2015 13:39

    Jamal (neregistrovaný)

    Od té doby co jsou rodiče popotahováni po soudech díky spratkům co si jich neváží nedoporučuji nic kde je dítě vlastník!

  • 7. 2. 2016 16:15

    Honza (neregistrovaný)
    4. 7. 2016 11:26 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).